Home svet v roku 2020 Čistenie fasád domov – riadite sa aj vy heslom „Môj dom, môj hrad“?

Čistenie fasád domov – riadite sa aj vy heslom „Môj dom, môj hrad“?

by spravca_2020.sk
Čistenie fasád domov - riadite sa aj vy heslom „Môj dom, môj hrad“?

Mať vlastný rodinný dom je splneným snom pre každého, kto vie oceniť benefity a komfort takéhoto bývania. Medzi tie najhlavnejšie plusy bývania v rodinnom dome určite patrí nadobudnutie oveľa väčšieho súkromia a tým aj viac životného priestoru a komfortu. Lákadlom je tiež získanie väčšej obytnej plochy, teda viac metrov štvorcových, ktoré máte možnosť rozvrhnúť a dispozične usporiadať presne podľa svojich predstáv a potrieb. A absolútnym bonusom je tiež vlastná záhrada, garáž či dokonca bazén.

K týmto príjemným benefitom rodinného domu však patria aj určité povinnosti, ktoré má každý vlastník, a tými je starostlivosť o nehnuteľnosť. Nevyhnutnosťou je základná a pravidelná údržba, ako napríklad umývanie fasády, obnova náterov, nevyhnutné opravy, revízie výhrevných telies či komína.

Umývanie fasády odborne či svojpomocne?

Ak ste manuálne dostatočne zručný, zvládnete niektoré úkony údržby rodinného domu (napríklad drobné opravy) bez problémov aj svojpomocne. V niektorých prípadoch je naopak spoľahlivejším či dokonca nevyhnutným riešením obrátiť sa na odborníka.

Veľmi často sa zabúda napríklad na čistenie fasády a viac pozornosti sa venuje interiéru. Fasáda je však veľmi dôležitým ochranným štítom vášho bývania, a teda aj interiéru, preto by jej údržba mala byť samozrejmosťou. Umývanie fasády svojpomocne tlakovým čističom je síce bežné a dlhodobo zaužívané, avšak určite nebude postačujúce, keďže sa takýmto spôsobom zbavíte len hrubých nečistôt. Neprebieha dôkladné vyčistenie do hĺbky, ani ochranné ošetrenie fasády, ako je to v prípade, že čistenie fasád domov vykonáva odborná firma.

Čistenie fasád – cena

Väčšinu ľudí bude predovšetkým zaujímať, aká je cena za odborné čistenie fasád domov. Profesionálna a seriózna firma vám určite ochotne pripraví cenovú ponuku na základe rozmerov danej plochy, ktorú je potrebné vyčistiť, prípadne podľa miery znečistenia a individuálnych požiadaviek. Keďže sa odborné čistenie fasád odporúča realizovať približne raz za 5 rokov, je to investícia, ktorá sa rozhodne oplatí a váš rozpočet nijako nezruinuje. Ak teda má naozaj platiť známe „môj dom, môj hrad“, doprajte svojmu domu kvalitnú starostlivosť ktorú potrebuje.

 

You may also like