Home svet v roku 2020 Domáca liečba akné

Domáca liečba akné

by spravca_2020.sk
Domáca liečba akné

Akné je kožné ochorenie, s ktorým má osobnú skúsenosť približne 80% populácie. Najčastejšie sa objavuje v období dospievania a za jeho vznik môžu v značnej miere hormóny. Hneď ako si prejdete obdobím puberty môžu sa zmierniť aj problémy s akné. Liečba akné vám ale môže pomôcť jeho prejavy zmierniť.

Čo je akné?

Ak viete čo je akné a ako vzniká viete ako ho liečiť. Ide o zápalové ochorenie mazových žliaz, ktoré produkujú viac kožného mazu a spolu s odumretými kožnými bunkami upchávajú póry.

Rozmýšľate ako sa zbaviť akné? Ťažšiu formu ochorenia by ste mali zveriť do rúk kožných lekárov. Na miernejšiu formu akné môžete použiť kozmetické produkty alebo vyskúšať niektorý z domácich receptov.

Bylinky na akné

Bylinky majú liečivé účinky. Obsahujú látky a zlúčeniny, ktoré priaznivo vplývajú na organizmus. Niektoré z nich vám môžu pomôcť aj pri problémoch s aknóznou pleťou.

Repík lekársky

Jednou z najznámejších liečivých byliniek je repík lekársky. Má hojivé a protizápalové účinky, čo môžete využiť aj keď vás trápi akné. Uvarte čaj z repíka lekárskeho a nechajte ho vychladnúť. Vatový tampón namočte do čaju a potierajte si ním postihnuté miesta na koži. Ak chcete zvýšiť účinok je dobré repíkový čaj aj piť.

Kamilka

Možno túto bylinku poznáte aj pod názvom rumanček alebo harmanček. Má protizápalové účinky. Aplikujte ju na pleť rovnako ako čaj z repíku (zvnútra aj zvonka).

Nechtík lekársky

Nechtík lekársky sa často pridáva do krémov proti akné. Podporuje regeneráciu kožných buniek, a zmierňuje príznaky ekzémov a aj akné. Aj keď je najvhodnejšie aplikovať na postihnuté miesta masť s obsahom tejto bylinky môžete z nej uvariť aj odvar, ktorý si budete vo forme obkladu aplikovať na pleť.

Žihľava

Žihľava má výborné detoxikačné a čistiace účinky. Popíjanie čaju zo žihľavy prečistí organizmus. Pri problémoch s akné môžete odvar zo žihľavy aplikovať na postihnuté miesta pomocou vatového tampóna.

Byliniek, ktoré vám pomôžu zmierniť akné je viac. Patria medzi ne napríklad odvar z prasličky roľnej (upokojujúce účinky), rebríček obyčajný (sťahuje póry) alebo podbeľ lekársky (dezinfekčné účinky). Pokiaľ vám liečba bylinkami nezaberá najlepšie urobíte ak siahnete po dermatokozmetike na aknóznu pleť alebo navštívite lekára.

You may also like