Home Zaujímavosti Typy elektrobicyklov a ich využitie

Typy elektrobicyklov a ich využitie

by spravca_2020.sk
Typy elektrobicyklov a ich využitie

Elektrobicykle sú stále populárnejšou voľbou pre tých, ktorí chcú spojiť výhody cyklistiky a istej dávky pohodlia. Elektrické bicykle sa podobne ako klasické využívajú na jazdu po meste, do terénu či počas dlhších cyklistických výletov. Zvažujete kúpu ebiku? Náš malý prehľad vám s výberom pomôže.

Ebiky na jazdenie po meste i v horách

Podľa konštrukcie, odpruženia a výbavy sa ebiky dajú využiť v každom teréne. Medzi základné modely elektrických bicyklov patria:

Mestský elektrobicykel

Mestský elektrobicykel je ideálne pre tých, ktorí hľadajú jednoduchý a rýchly spôsob, ako sa dostať do práce alebo do obchodu. Tieto bicykle sú vybavené pohodlným sedlom, majú nižšie posadený rám, nosiče, blatníky a chránič retiazky. Vďaka uvedeným doplnkom sú vhodné na prepravu pre všetky vekové kategórie.

Horský elektrobicykel

Horský ebike je do detailov navrhnutý pre dobrodruhov a nadšencov horskej cyklistiky. Poteší každého, kto miluje výzvy nerovného terénu. Horské bicykle majú robustnejší rám, bývajú zväčša celoodpružené a kolesá majú prispôsobené pre jazdu po nerovnom teréne. Tí, ktorí hľadajú adrenalín a chcú objavovať prírodu, musia jednoznačne kúpiť horský elektrický bicykel.

Trekingový elektrobicykel

Trekingové elektrobicykle majú rám, ktorý im umožňuje jazdu vo vzpriamenej polohe. Tieto bicykle zvládajú rôzne typy terénu vrátane mestskej cyklistiky a menej náročných horských trás. Dobre sa na nich jazdí po asfalte i po lesných cestičkách. Konštrukcia bicykla je prispôsobená tomu, aby cyklista zvládol aj dlhšie výlety. Trekingové bicykle sú vhodné pre tých, ktorí majú záujem o rôzne typy cyklistiky a terénov. Ulahodí potrebám cyklistov hľadajúcich univerzálny bicykel.

Oplatí sa ebike kúpiť?

Kvôli cene veľa ľudí váha, či sa im elektrobicykel oplatí kúpiť. Zváženie tejto investície je na vás, ale ak sa rozhodnete pre kúpu ebiku získate veľa benefitov. Jazda na elektrobicykli je skvelým tréningom a zároveň, ak potrebujete, dokážete námahu minimalizovať.  Pomocou rôznych úrovní asistencie môžete prispôsobiť mieru podpory elektromotora vašim individuálnym potrebám a fyzickej kondícii. Každý bicykel sa dá výbavou prispôsobiť vašim potrebám, ebiky i príslušenstvo k nim kúpite na stránkach inSPORTline.

Elektrobicykel je praktickou alternatívou k tradičným automobilom, najmä v mestských oblastiach. Pomáha zmierniť dopravné zápchy a problémy s parkovaním, čím znižuje čas strávený cestovaním. V porovnaní s automobilom sú náklady na údržbu a prevádzku ebiku všeobecne nižšie. Nemusíte platiť za palivo a poistenie vozidla. Elektrobicykle vám umožňujú prekonávať väčšie vzdialenosti bez nadmerného úsilia, čo znamená, že môžete objavovať nové oblasti a miesta. S elektrobicyklom budete efektívne cestovať do práce bez pocitu nadmernej únavy a stresu, ktorý často prežívajú šoféri automobilov.

 

 

 

You may also like