Home svet v roku 2020 Hokejový šampionát bude v roku 2020 vo Švajčiarsku

Hokejový šampionát bude v roku 2020 vo Švajčiarsku

by spravca_2020.sk

Sledovali ste uplynulé Majstrovstvá sveta v hokeji 2019, ktoré sa konali na Slovensku? Aj keď náš tím predviedol naozaj pekné výkony, zo skupiny sa nám postúpiť nepodarilo. Kameňom úrazu boli najmä posledné minúty zápasov. V pamäti nám utkvel zápas s Nemeckom, ktorý Slovensko prehralo v poslednej minúte a zápas s Kanadou, ktorý nám „ušiel“ dve minúty pred koncom. Napriek tomu ale môžeme povedať, že naši reprezentanti hrali (v porovnaní s predchádzajúcimi šampionátmi) naozaj výborne a na ľade nechali srdce. Verme teda, že šampionát v roku 2020 bude pre Slovensko úspešnejší!

MS v hokeji 2020. Kde a kedy?

Dejiskom budúcoročného šampionátu budú švajčiarske mestá Zürich a Lausanne. Pôjde v poradí už o 84. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a konať sa budú v období od 8. do 24. mája 2020. Švajčiari sa na šampionát kvalifikovali automaticky, ako hostiteľská krajina. Základnú časť šampionátu odohrajú v skupine B v Zürichu a sily si zmerajú s tímami Ruska, Fínska, USA, Švajčiarska, Lotyšska, Nórska, Talianska a Kazachstanu.

Slovensko si zahrá v skupine A

Naši reprezentanti odohrajú základné súboje v skupine A v Lausanne. Našimi súpermi v skupine budú strieborní Kanaďania z MS 2019, Švédi, Česi, Nemci, Dáni, Bielorusi a Briti.  V „slovenskej“ skupine A boli pôvodne zaradení aj domáci Švajčiari. Organizátori ich však, z dôvodu zvýšenia atraktivity turnaja, vymenili s Nemcami.

Uvažujete, že vycestuje a podporíte našich chlapcov priamo v dejisku šampionátu? Švajčiarske mesto Lausanne vás určite očarí nielen ako hokejového fanúšika, ale aj ako turistu. Leží totiž na brehu Ženevského jazera a v blízkosti Jurských hôr. Z Lausanne je to len na skok (50km) do Ženevy. Okrem rôznych historických pamiatok v meste sídli aj Medzinárodný olympijský výbor a nachádza sa tu Olympijské múzeum. Lausanne je približne 130 tisícové mesto. Zaujímavosťou je, že napriek tomu, že je pomerne malé, má vlastné metro! Je to teda najmenšie mesto na svete s metrom. Ak teda už v predstihu uvažujete o dovolenke na rok 2020, možno by ste ju mohli spojiť práve s hokejovým šampionátom vo Švajčiarsku.

 

You may also like