Home svet v roku 2020 Liga národov: Slovensko musí zlepšiť takmer všetko, inak bude prehrávať

Liga národov: Slovensko musí zlepšiť takmer všetko, inak bude prehrávať

by spravca_2020.sk

Máme tu jeseň 2020 a s ňou prišla aj nová edícia stále pomerne mladej súťaže zvanej Liga národov. Národné reprezentácie sa stretávajú vo vopred určených skupinách podľa výkonnosti, pričom každoročne tí najlepší hrajú o cennú trofej.

Liga národov si postupne získava nových priaznivcov a prináša hlavne veľmi zaujímavé príbehy, veď si len spomeňme na spanilú jazdu Portugalcov, ktorí dokráčali až na samotný vrchol a ich herným lídrom nebol iný ako Cristiano Ronaldo. Dnes bude reč o slovenskej futbalovej reprezentácii, ktorá má vo svojej hre čo zlepšovať.

Slováci tento rok štartujú v skupine spolu so Škótskom, Českou republikou a Izraelom. Papierovo sa jedná o veľmi vyrovnanú skupinu, v ktorej môže každý môže poraziť každého. Jednoducho, rozdiely sú minimálne a v zápasoch sa hrá o každý milimeter ihriska. Preto treba drieť od prvej do poslednej minúty. Slovenskí reprezentanti majú za sebou úvodné dve stretnutia. Zatiaľ sa nemajú čím chváliť, výsledky nie sú uspokojivé a predvedená hra bola znepokojivá.

Slovensko v úvodnom meraní síl nastúpilo na domácom ihrisku proti súperovi z Česka. V prvom polčase Slováci s vypätím všetkých síl uhrali remízu 0:0, ale v druhej časti hry už Čechom nestačili a prehrali 1:3. Mohli prehrať aj vyšším rozdielom, pretože českí futbalisti mali naozaj veľa šancí. Čestný presný zásah slovenskej družiny zaznamenal v samotnom závere zápasu Schranz.

Potom prišiel zápas v Izraeli, kde si Slováci chceli napraviť chuť. Nepodarilo sa. Slovensko opäť nehralo dobre, zverenci českého trénera Pavla Hapala sa na ihrisku iba hľadali, chýbala im presnosť a bohužiaľ aj potrebné nasadenie v súbojoch. Aj napriek tomu ale viedli 1:0. A neboli ďaleko od dôležitého trojbodového zisku. V posledných sekundách zápasu ale inkasovali a duel skončil nerozhodne 1:1. Body sa delili a treba povedať, že zaslúžene. Slováci si jednoducho plný bodový zisk z Izraelu nezaslúžili. Dva zápasy, jeden bod, skóre 2:4. Skutočne sa nie je čím chváliť.

Práve naopak, je čo zlepšovať. Slovensko má vo svojom tíme hráčov ako Stanislav Lobotka, Milan Škriniar či Marek Hamšík, ktorí predstavujú kvalitu. Slováci rozhodne majú na viac ako ukázali proti Česku a Izrealu. Futbalové predpovede z nich stále častejšie robia outsiderov, pretože po nepodarených výsledkoch rastie kurz.

Slovensko musí zapracovať na veľa veciach, pričom v nominácii na Ligu národov by mali byť hlavne hráči, ktorí pravidelne nastupujú aj vo svojich kluboch. Ak je totiž v nominácii hráč, ktorý síce hrá za kvalitný tím, ale nenastupuje pravidelne a vysedáva na lavičke náhradníkov, následne nedokáže v národnom tíme podať taký výkon, aký sa od neho čaká. A to je škoda, pretože reprezentácia sa naňho spolieha a on sám je so sebou nespokojný.

Zatiaľ boli odohraté iba dva zápasy a rozdiely v skupine sú minimálne. Stále je o čo hrať. Ale Slováci si musia vstúpiť do svedomia, pretože Izrael, Česko aj Škótsko majú svoju kvalitu a ich kvalita rozhodne nie je nízka. Uvidíme, či sa dôjde k nejakým zmenám v nominácii, prípadne v realizačnom tíme, ale keby sa tak ešte v roku 2020 stalo, neboli by sme práve prekvapení. Slovenský futbal totiž potrebuje, tak ako každý iný, dobrý dojem a výsledky.

 

You may also like