Home Móda a krása Módne dámske svetre v sezóne 2020

Módne dámske svetre v sezóne 2020

by spravca_2020.sk

Dlhý sveter s rolákom

Jedným z najzaujímavejších trendov tejto sezóny sú dlhá svetre s rolákom. Modely tohto typu sa dajú okrem iného nosiť s širokými nohavicami, s úzkymi džínsami alebo legínami a tiež namiesto šiat. Niet pochýb o tom, že to nie je len jedna z najštýlovejších a najuniverzálnejších možností, ale aj najteplejšia a najpohodlnejšia voľba pre jeseň a zimu.

Melanžový sveter

Melanžové tkaniny, to znamená kombinácie rôznych farieb, sú skvelým spôsobom, ako oživiť farebne ladenou štylizácie. Módne svetre, ktoré odrážajú tento trend, môžu mať rôzne strihy a vzory: od dvoch podobných odtieňov po viacfarebné kontrastné zmesi.

Sveter s objemnými rukávmi

Skutočným hitom tohtoročnej jesene sú teplé svetre s efektnými nafúknutými rukávmi. Takýto prvok funguje tak v krátkych svetroch (ktoré je možné kombinovať s nohavicami alebo zastrčiť do sukní s vysokým pásom), ako aj v dlhých svetroch pripomínajúcich teplú tuniku.

Teplý sveter oversize

Veľký objem sa netýka iba rukávov, ale aj celých svetrov. Priestranné oblečenie má veľa výhod: je mimoriadne pohodlné, dokonale sa stará o našu tepelnú pohodu a navyše dokáže tvarovať postavu. Vyzerá okrem iného skvele na veľmi štíhlych ľuďoch, s malými prsiami, ako aj na dámach s postavou typu jablko, pretože skrývajú výrazné bruško, pričom odhaľujú tvarované nohy.

Sveter s nekrytým ramenom

Ako býva zvykom, nechýbali ani odkazy na módu spred desaťročí – tentokrát z bláznivých 70. rokov. Asymetrický výstrih, ktorý nonšalantne odhaľuje jedno rameno, je spôsob, ako pôsobiť elegantne a zároveň veľmi zvodne. Takýto sveter sa dá nosiť na každú príležitosť: na prechádzku, stretnutie s priateľmi, do práce alebo na romantické rande.

Sveter vo farbách zeme

Béžová, biela a rôzne odtiene sivej alebo hnedej sú klasikou, ktorá nám bude slúžiť mnoho rokov. Odkaz na farby zeme je súčasťou vedomej módy, ktorá sa zameriava na prírodné materiály a nákup nadčasových vecí, ktoré nie je potrebné často meniť, čo prispieva k starostlivosti o planétu. Neutrálne farby sa hodia k iným klasickým odtieňom (napríklad k čiernej), ako aj k intenzívnym a živým farbám (napríklad k červenej, tyrkysovej alebo fialovej).

You may also like