Home Dobré rady Najlepší priatelia dneška? Ochranné rúško a dezinfekcia na ruky

Najlepší priatelia dneška? Ochranné rúško a dezinfekcia na ruky

by spravca_2020.sk

Hoci sa nám to zdá zvláštne, v súčasnosti sa našimi najvernejšími spoločníkmi stali ochranné rúško a dezinfekcia na ruky. Máme ich stále poruke, a ak na ne náhodou zabudneme, ochotne sa po ne vraciame. Nielen mobil, ale už aj rúško a dezinfekcia na ruky sa stali základnou výbavou našich kabeliek.

Ochranné rúško na tvár je náš štít

Okrem kľúčov, peňaženky, dokladov a telefónu si dnes do svojich tašiek a kabeliek balíme aj čosi navyše. Predmety, bez ktorých sme sa doposiaľ vždy zaobišli, ale teraz im spoločnosť pripisuje obrovský význam. Ochranné rúška a dezinfekcia na ruky sa stali top produktmi dnešnej doby. Zatiaľ čo dezinfekcia na ruky chráni takmer stopercentne, ochranné rúška predstavujú akýsi ochranný štít našej tváre. Schováme pod nimi nenamaľovanú tvár, ale aj zlý deň či falošný úsmev. No predovšetkým chránia nás a naše okolie pred vírusmi, a to navyše v pohodlných strihoch a nádherných farbách.

Moderná dezinfekcia na ruky k dispozícii kdekoľvek

Zrazu sa v každej domácnosti nachádzajú antibakteriálne mydlá a čistiace prípravky a chorobnosť rapídne klesla. Dávame si záležať na zdraví našej rodiny, a tým chránime aj okolie. Začali sme sa správať zodpovednejšie. Vírus ľudí rozdelil, no i spojil zároveň. Jedno však máme spoločné – vôľu vydržať, ustáť ťažšie časy. Veľmi jednoduchým riešením je používanie dezinfekcie na ruky, ktorá sa predáva vo forme roztoku. Niektoré sú také praktické, že sa zmestia do každej kabelky a príručnej tašky, iné sú ideálne do áut, do domácností alebo firiem, pretože majú praktickú pumpičku, vďaka ktorej je aplikácia rýchla a jednoduchá. Účinnosť je takmer stopercentná. Používaním ochranného rúška zvýšime mieru ochrany pred vírusmi.

Ako pôsobí dezinfekcia na ruky a prečo nosiť ochranné rúško?

Dlho diskutovaná téma ochranných rúšok zrejme nikdy nebude mať konca, ale keď sa niečo musí, je zbytočné mrmlať. Ochranné rúško už v názve upozorňuje na to, že chráni. Kvapôčky, ktoré nebadane vyskakujú z našich úst pri rozprávaní alebo kýchaní, sa usadia na látke, a tým chránime svoje okolie pred nákazou.

Dezinfekcia na ruky je stále populárnejšia a obľúbenejšia, pretože bez použitia vody a mydla naše ruky spoľahlivo dezinfikuje a zničí 99,9 % vírusov a baktérií. Ideálna je na cestovanie, pobyt v prírode, ale aj počas pandémie. Pôsobí na báze alkoholu, ktorý však už za 3 sekundy vyprchá a za 30 sekúnd sa naše ruky zbavia nežiaducich elementov. Okrem toho niektoré výborne voňajú a zanechávajú ruky čisté a vláčne. Príjemné na dotyk a bezpečné pre spoločnosť. J

You may also like