Home Dobré rady Nový životný štýl – oplatí sa investovať do elektrobicykla?

Nový životný štýl – oplatí sa investovať do elektrobicykla?

by spravca_2020.sk
Nový životný štýl – oplatí sa investovať do elektrobicykla?

Elektrické kolobežky a bicykle ovládajú mestskú mobilitu. Je skvelé, že ľudia čoraz viac myslia na svoje zdravie a ekológiu. Možno sa však zamýšľate nad tým či elektrické dopravné prostriedky nie sú len zbytočným nástrojom, keďže existujú aj varianty bez motora. Oplatí sa investovať do elektrobicykla a čo vám jeho kúpa prinesie?

Elektromobilita ako nový životný štýl

Z environmentálneho hľadiska je zrejmé, že prechod pohonu automobilov na elektrinu je dobrým ťahom. Je však takýmto dobrým ťahom aj výmena klasického bicykla za elektrický variant? Pri pohľade na ponuku bicyklov sami usúdite, že na svoje si príde každý – dámske, pánske, detské, cestné alebo trekingové bicykle v rôznom dizajne priam lákajú ku kúpe. Posledné roky ich začínajú nahrádzať trendové elektrobicykle, ktoré niekto považuje za bicykle pre lenivých ľudí a iný na ne nedá dopustiť. Aké výhody vám prinesie kúpa takéhoto bicykla?

Pripravte sa na investíciu, ale aj nové zážitky

Na kúpu elektrobicykla si budete musieť pripraviť stovky a v niektorých prípadoch aj tisíce eur. Rátať musíte s tým, že životnosť bicykla s elektrickým motorom nie je nekonečná. V závislosti od výšky vašej investície vám elektrobicykel vydrží zhruba 5 až 8 rokov. Na čo sa ešte musíte pripraviť sú nové zážitky. S elektrickým bicyklom sa totiž dostanete tam, kam by ste to celkom určite s klasickým bicyklom nedošliapali. Keď nebudú stačiť vaše nohy, dáte prednosť motoru. Elektrobicykel je skvelou alternatívou k mestskej doprave. Ide o veľmi ekologický spôsob prepravy nielen po meste. S parkovaním bicykla problém nie je nikde a prešmyknete sa s ním cez kolónu stojacich automobilov.

Na dlhšie cyklistické túry ako stvorené

Nemyslite si, že pri jazde na elektrobicykli sa nezapotíte. Všetko závisí od toho, koľko priestoru dáte elektromotoru a koľko vašim nohám. Aj jazdou na elektrobicykli si budujete kondíciu. Dôležité je tiež to, že vás jazda bude baviť. Vyššia rýchlosť prináša viac adrenalínových zážitkov.  Problém nebudete mať s dĺžkou trasy a ani s výjazdom do strmého kopca. Elektrické bicykle sú skvelým pomocníkom pre seniorov, ktorí na bežnom bicykli nevládzu jazdiť. Na jedno nabitie dokáže tento bicykle prejsť od 60 do 120 km. Informujte sa u predajcov na stránkach e-shopu inSPORTine, ktorí vám s výberom elektrobicykla radi pomôžu. Na záver je nutné dodať, že cena elektrobicyklov, ich dojazd a hmotnosť sú stále faktory, ktoré dokážu ľudí od jeho kúpy odradiť. Napriek tomu sú elektrobicykle dopravných prostriedkom budúcnosti a vy by ste im mali dať šancu. Uvidíte, že si jazdu na elektrickom bicykli nesmierne obľúbite.

 

 

You may also like