Home svet v roku 2020 Páčil sa vám Avatar Jamesa Camerona? Tešte sa na rok 2020!

Páčil sa vám Avatar Jamesa Camerona? Tešte sa na rok 2020!

by spravca_2020.sk

Premiéra je naplánovaná na rok 2020. Napriek tomu, že bola už niekoľkokrát odložená, pevne veríme, že v roku 2020 sa filmu Avatar 2 skutočne dočkáme. Ak vás jednotka tiež chytila za srdce, prečítajte si, na čo všetko sa v pokračovaní môžete tešiť.

Režisér Cameron má smelé plány

Vedeli ste o tom, že už pred natáčaním filmu Avatar 1 strávil James Cameron dlhé roky písaním scenáru, ale najmä vyvíjaním a skúmaním technológií pre film? Pokiaľ ide o technologickú stránku, veľké plány má aj v pokračovaní. Tak ako Avatar 1, aj Avatar 2 vraj posunie hranice toho, na čo sme v súčasnom modernom filme zvyknutí. Kolujú tiež informácie o tom, že niektoré zo záberov má Cameron v pláne natočiť v Challenger Deep, čo je najhlbší bod Mariánskej priekopy a teda aj najhlbšie miesto na Zemi! Ako sám režisér tvrdí, „pokračovanie prinesie úplne nové svety, biotopy a kultúry“. Dá sa teda očakávať, že vo filme Avatar 2 sa stretneme s novými fascinujúcimi druhmi inteligentných tvorov/ľudí.

Zaujímavosti o filme

Príprava a odkladanie premiéry filmu sa naťahuje zrejme aj z toho dôvodu, že Cameron pracuje naraz na viacerých scenároch. Okrem dvojky totiž pripravuje aj tretie, štvrté a dokonca piate pokračovanie. Podrobnosti ohľadom dejovej línie zatiaľ nie sú známe. No podľa prvotných informácií budeme môcť sledovať osudy detí Jake-a a Neytiri.

Náklady na pokračovania majú presiahnuť astronomickú čiastku, a to až miliardu dolárov. Táto suma navyše nezahŕňa náklady na propagáciu. Určité percento zisku sa však režisér už teraz rozhodol darovať na charitu. Plánuje podporiť projekty zamerané na ochranu životného prostredia.

Fanúšikovia Sigourney Weaver sa zrejme potešia. Aj keď Dr. Grace Augustine, ktorú Sigourney vo filme Avatar stvárnila, na konci prvého dielu zomrela, objaví sa aj v ďalšom pokračovaní. Nie je však úplne zrejmé, či bude hrať rovnakú postavu, respektíve či Dr. Grace „ožije“ a objaví sa v pôvodnej podobe. Cameron to vysvetlil týmito slovami: „V sci-fi filme nikto nezomiera“.

Veľa podrobností z filmu zatiaľ známych nie je. Isté je však to, že priaznivci Avataru sa v roku 2020 skutočne majú na čo tešiť. A tešiť sa môžu aj priaznivci sci-fi žánru vo všeobecnosti. Na rok 2020 sú totiž naplánované premiéry ďalších kasových trhákov. Spomenieme napríklad filmy ako Strážcovia galaxie 3, Godzilla vs. Kong, či Fantastické zvery a ich výskyt 3. Tiež sa už neviete dočkať?

 

You may also like