Home svet v roku 2020 Pánske mikiny – s kapucňou alebo bez nej?

Pánske mikiny – s kapucňou alebo bez nej?

by spravca_2020.sk
Pánske mikiny – s kapucňou alebo bez nej?

Na svete snáď ani nenájdete kúsok oblečenia, ktorý si behom pár rokov svojej existencie zaslúžil toľko pozornosti. Mikiny, pánske i dámske, nemajú dlhú módnu históriu a napriek tomu si ich obľúbili ľudia po celom svete bez rozdielu veku, pohlavia či postavenia. Mikina si tento status právom zaslúži, keďže ide o oblečenie maximálne pohodlné a nekonečne variabilné.

Aké druhy pánskych mikín poznáme

Na počiatku zrodu pánskych mikín bola snaha o vytvorenie teplého pracovného oblečenia. Neskôr išlo o oblečenie, ktoré sa prioritne využívalo na športovanie. Následne sa dostali mikiny do ulíc a v televízii ste neustále videli hip-hoperov oblečených do oversized mikín. To bol vlastne posledný krok mikiny k jej rozšíreniu medzi masy ľudí, k jej vkročeniu na stupeň víťazov ležérneho oblečenia. Vďaka módnym dizajnérom sa mikinám stále venuje veľká pozornosť a neustále môžete vo fashion časopisoch a na prehliadkových mólach vidieť nové modely. Práve módne prehliadky prinášajú také „pochúťky“ ako dlhé mikinové šaty pre pánov, ktorí majú obuté topánky na vysokom opätku. Dobre, to sme trošku prehnali, ale aj podobné bláznivé pokusy k móde patria. Ak nie ste modelom predvádzajúcim oblečenie na móle, môžete si vybrať z klasických mikín. Pre prehľad strihov, modelov a farieb pánskych mikín navštívte internetový obchod Bolf. Na stránkach obchodu Bolf nájdete mikiny pre mužov preferujúcich akýkoľvek štýl v obliekaní. Mikiny sa vyrábajú v celej palete farieb. Sú bez kapucne alebo s kapucňou. Dajú sa prevliekať cez hlavu alebo rozopnúť pomocou zipsu. Majú vrecká alebo veselú potlač. Sú dlhšie, ale i krátke.

Ako nosiť pánsku mikinu

Vďaka všestrannosti nemajú pánske mikiny v oblasti módy obmedzenia. Pre pánov, ktorí hľadajú elegantnejšie oblečenie, sú určené jednofarebné mikiny bez kapucne. Takéto modely môžete nosiť so spoločenskými nohavicami na neformálne pracovné stretnutia alebo na večeru s priateľkou. K jednofarebným mikinám z tenších materiálov si oblečte chino nohavice a máte vybavené oblečenie na jar či jeseň. Naopak farebné mikiny s kapucňou alebo so zipsom sa perfektne hodia na športové aktivity. Takéto mikiny noste v spojení s nohavicami jogger, džínsami, teplákmi alebo kapsáčovými nohavicami. Mikinu môžete mať zastrčenú v nohaviciach alebo do nich zastrčiť len jednu stranu. Jednoznačne upútate pozornosť v mikine, ktorá bude mať zaujímavé detaily alebo farebnú potlač. Niektoré mikiny majú všité viaceré zipsy alebo cvoky. Iné ukradnú pohľad okoloidúcim svojimi obrovskými vreckami. Ak vám bude príliš zima, prehoďte si cez mikinu koženkovú bundu alebo kabát. Mikina sa najviac kamaráti s teniskami a plátennými topánkami. Do elegantnejšieho outfitu si obujte mokasíny.

Ako vybrať pánsku mikinu

Mikina vám musí perfektne sadnúť predovšetkým v ramenách a mať správnu dĺžku rukávov i celého strihu. Preto sa dobre zmerajte a veľkosť mikiny voľte podľa tabuľky obchodu, v ktorom budete mikinu kupovať. Internetový obchod Bolf má na svojich stránkach prehľadnú tabuľku veľkostí, vďaka ktorej vám mikina iste sadne ako uliata. Následne vyberajte podľa farby. Zamerajte sa na farby, ktoré korešpondujú so zvyškom vášho šatníka. Mikiny na stránkach obchodu Bolf nájdete v toľkých farebných variáciách, že budete mať problém zostať pri kúpe len jedného kúska. Veľmi populárne sú mikiny v grafitovej, sivej, čiernej a modrej farbe. Tieto farby sú na výslní už dlhú dobu. Napriek tomu sa čoraz častejšie dostáva do popredia bordová, zelená a žltá farba. Niektoré mikiny majú centrálnu časť v jednej farbe a rukávy v inej farbe. Aj takéto maličkosti vedia dodať mikine úplne inú dimenziu. Na záver sa zamerajte na materiál, z ktorého je mikina vyrobená. Na športovanie sa hodia bavlnené modely, ktoré dobre sajú pot. Ak chcete nosiť mikinu ako vrchnú časť oblečenia, kúpte si fleecový model. Sme si istí, že sa mikina stane vašou druhou kožou a najobľúbenejšou časťou šatníka.

You may also like