Home svet v roku 2020 Siete proti hmyzu jednoducho zbavia vašu domácnosť lietajúceho hmyzu

Siete proti hmyzu jednoducho zbavia vašu domácnosť lietajúceho hmyzu

by spravca_2020.sk
Siete proti hmyzu jednoducho zbavia vašu domácnosť lietajúceho hmyzu

Hľadáte praktický produkt do domácnosti, ktorý vám jednoducho bude sedieť ako na mieru? V tom prípade neváhajte a zaobstarajte si siete proti hmyzu, ktoré vynikajú v mnohých smeroch. V tomto článku si povieme, aké výhody tento prvok do domácnosti prináša a tiež si povieme niečo o tom, na čo sa zamerať pri výbere sietí proti hmyzu. Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Možno by ste neverili, no siete proti hmyzu patria skutočne medzi veľmi obľúbené produkty. Rozhodne sa však niet čomu čudovať. Predsa len, ide o finančne nenáročný prvok, ktorý so sebou prináša veľké opodstatnenie a mnohé smery využitia.

Len si predstavte situáciu, ako si v lete, počas horúcich dní chcete vyvetrať, no ak otvoríte okno, hneď vás navštívi aj neželaný hmyz. Častokrát ide o veľmi nepríjemné situácie, ktoré sa však počas leta dejú veľmi často. Toto horúce obdobie je však možné vyriešiť skvelým nápadom. Tým sú siete proti hmyzu. Vďaka ním totiž nebudete musieť riešiť vyháňanie hmyzu a budete si môcť otvoriť okno dokorán aj počas noci a spánku. Je to skutočne jedinečné riešenie, ktoré si zamilujete už po prvom použití.

Siete proti hmyzu a ich charakteristika

Pravdepodobne ste sa so sieťami proti hmyzu stretli už neraz. Vo všeobecnosti ide o prvok do domácnosti, ktorý si jednoducho vždy nájde svoje uplatnenie. Platí, že ide o sieť do okien alebo sieť do dverí. Nasadiť sa môže v oboch prípadoch. Montáž je vo väčšine prípadov veľmi jednoduchá. Postačíte si na to dvaja, no pokojne si na montáž siete proti hmyzu môžete zavolať aj odborníkov z tejto oblasti, ktorý sa v tejto problematike vyznajú o čosi viac.

Vo všeobecnosti platí tvrdenie, že sieťky do okien pozostávajú z materiálu, ktorý je vysoko odolný. Na to by ste si však mali dať pozor aj pri kúpe tohto produktu. Sieť do okien proti hmyzu je určený hlavne na ochranu domácnosti pred dotieravým hmyzom. Obyvateľom zároveň poskytuje aj pokojný odpočinok, čo je skutočne veľmi výhodné. Môžete si tak nechať pokojne pootvorené okno, a to bez toho, aby vás akýkoľvek hmyz nejakým spôsobom otravoval.

Aké výhody majú siete proti hmyzu?

Už vyššie sme si spomenuli niekoľko najväčších benefitov sietí proti hmyzu. Medzi tie najväčšie patrí najmä to, že sa vo svojej domácnosti budete cítiť maximálne komfortne. To je veľmi dôležité, pretože ako dobre viete, práve počas letných mesiacov býva výskyt hmyzu o niečo väčší. Práve z toho dôvodu by ste mali myslieť na nákup sietí proti hmyzu, ktoré vás ochránia pred dotieravým hmyzom. Hovoríme stále o letných mesiacoch, no sieť do okien je výborným riešením aj na zimu. Ochraňujú totiž aj okno pred prípadným mrazom a inými nepríjemnosťami.

Siete proti hmyzu sú takmer neviditeľné

Možno by ste neverili, no ak by ste si chceli zaobstarať siete proti hmyzu, určite sa nemusíte obávať toho, že následne cez okno nebudete nič vidieť. Sieť proti hmyzu je totiž vyrobená tak, aby bola takmer neviditeľná. To znamená, že výhľad z vášho okná alebo dverí sa vám rozhodne nepokazí, nemusíte sa toho obávať. Okrem iného, spríjemní vám to pohľad aj na okno. Preto neváhajte a zaobstarajte si sieť proti hmyzu aj vy. Pri výbere si môžete zvoliť rôzne varianty, ktoré stvárňujú rozdielne motívy. Je to skutočne skvelé riešenie, ktoré si bez pochybností zamilujete.

Ako si vybrať sieť do okna alebo dverí?

Ak sa rozhodnete pre siete do okna alebo dverí, máte vyhraté. Prinesie vám to totiž veľké množstvo benefitov, ktoré zaručene oceníte. Na webstránke spoločnosti FOA nájdete kompletný návod, ako si vybrať a ako namontovať zmerať siete do okien. Stručne sa vám to však pokúsime opísať aj v tomto článku. V prvom rade musíme povedať, že v žiadnom prípade nejde o nič náročné a zložité, čo by ste nezvládli. Je to skutočne jednoduché a rozhodne si na to vystačíte aj bez toho, aby ste boli obzvlášť zruční. Samozrejme, ak to chcete mať všetko z krku, bez stresu a zbytočných obáv, určite si na to môžete zavolať aj odborníkov z tejto oblasti.

Ako zmerať sieťky do okna?

Keď sa rozhodnete zmerať sieťky do okien, určite si na to vyhraďte o čo si viac času. Nie je to z toho dôvodu, že by to bolo nejak obzvlášť náročné. Je to najmä kvôli tomu, aby ste sa nikde zbytočne neponáhľali a aby ste túto činnosť spravili s čistou hlavou. V prvom rade sa zamerajte na výšku siete proti hmyzu. Tá by mala byť priamoúmerná s výškou rámom okna po jeho otvorení. Preto, keď budete siete do okien objednávať cez online internetové obchody, vždy zadávajte výšku celého rámu po otvorení. Výšku môžete zadávať až do 200 cm, preto nemajte žiadne obavy.

Vždy myslite aj na to, že na montáž budete potrebovať aj nejaký priestor na viac. Vo všeobecnosti ide o 1 cm priestor pre profil štandard a 1,6 cm pre profil exclusive, ktorý je vhodný do vonkajšieho rámu okna, a to na každú stranu. Nezabúdajte však na to, že výšku vždy treba merať od rámu po rám a až po samotnom otvorení.

Nezabúdajte na šírku a hrúbku rámu

Okrem výšky budete musieť zmerať aj samotnú šírku a hrúbku rámu. Ani v tomto prípade však nejde o nič zložité, nad čím by ste mali stráviť dlhé hodiny. Šírku opäť zadávajte až po otvorení celého rámu okna. Šírku môžete zadávať až do 180 cm, čo je skutočne výhodné. Aj v tomto prípade je potrebné myslieť na priestor v rozmere 1 cm alebo 1,6 cm pre jednotlivé profily od vonkajšieho rámu okna, a to vždy na každú stranu.

Taktiež by ste mali myslieť na hrúbku rámu, ktorá je aj v tomto prípade veľmi dôležitá a bez nej to jednoducho nepôjde. Čo sa týka hrúbky rámu, mali by ste pri meraní nezabúdať na tesnenie, ktoré sa taktiež počíta do celkových rozmerov. Šírku háčika vám odborníci z tejto oblasti vyrobia na mieru. Vždy je háčik menší, a to z dôvodu, aby sa sieť do okna dobre pritiahla a spĺňala tak svoje funkcie.

Montáž siete proti hmyzu

Aj napriek tomu, že montáž sietí proti hmyzu nie je nič náročné, čo by ste nezvládli, prinášame vám jednoduchý postup, ako na to. Siete proti hmyzu patria medzi obľúbené praktické prvky do domácnosti aj z toho dôvodu, že ide o vysoko efektívny spôsob ochrany proti hmyzu na okne. Pred samotným nákupom je dôležité, aby ste si dobre zmerali všetky vyššie spomenuté rozmery. Následne sa môžete pustiť do montáže.

V prvom rade je potrebné prestrčiť rám cez otvorený okenný otvor, a to smerom von, priamo pred okenný rám. Sieť proti hmyzu držte tak, aby pružina na zavesenie bola smerom dovnútra. Dlhé pružiny, ktoré vidíte by mali byť smerom nahor.

Následne je už postup veľmi jednoduchý. Postačí, keď rám upevníte a postranné spony pritiahnete o okno, aby si spĺňali svoje funkcie tak, ako majú. Nezabúdajte upínací rám upnúť najskôr hore do okenného rámu. Následne ho posuňte smerom dole a upevnite spodnými pružinami, ktoré slúžia na zavesenie k okennému rámu.

Čo sa týka okenného krídla, to sa dá otvárať a zatvárať. Upínací rám však musí ostať na jednom mieste, v opačnom prípade to nebude správne fungovať. Môžete ho však v prípade potreby kedykoľvek vytiahnuť.

FOA ako tá správna voľba

V neposlednom rade, keď si budete vyberať spoločnosť, od ktorej si chcete zaobstarať siete do okien, dávajte si pozor na niekoľko dôležitých faktorov. V prvom rade si vyberte tú správnu spoločnosť. My odporúčame firmu FOA, ktorá má vlastný e-shop a predajom či výrobou sietí do okien či dverí sa zaoberá už dlhé roky. Dlhoročná prax sa v prípade tejto spoločnosti ukazuje aj na odbornom prístupe. Neustále je vám k dispozícii zákaznícky servis, ktorý vám ochotne vždy so všetkým poradí. Nech už si nebudete dať vedieť rady s čímkoľvek, zákaznícky servis FOA je tu vždy pre vás. Okrem iného, siete proti hmyzu, do okien či dverí si budete môcť dať vyrobiť aj na mieru, čo je skutočne veľmi výhodné riešenie. V takomto prípade sa nemusíte obávať toho, že by rozmery na vaše okno ani neexistovali.

Pozor na kvalitu prevedenia

Keď si budete vyberať siete do okien či dverí, určite okrem rozmerov a spoločnosti myslite aj na celkovú kvalitu prevedenia. Zamerajte sa na materiál, ktorý bol použitý pri výrobe, ale tiež si môžete pozrieť aj hodnotenia zákazníkov a recenzie, ktoré už mali skúsenosť s danou spoločnosťou. Je to skutočne výhodné riešenie. Takýmto spôsobom máte možnosť zistiť, či si idete kupovať siete proti hmyzu od tej správnej osoby. Okrem iného, určite myslite aj na cenu. V tomto prípade sa však oplatí nešetriť. Ak chcete kvalitne prevedený produkt do domácnosti, radšej si priplaťte vyššiu čiastku. Oplatí sa to z viacerých hľadísk.

Záver

V tomto článku sme si povedali niečo o tom, čo sú to siete proti hmyzu, aký plnia účel, ako zmerať okno pre ich nasadenie a tiež na čo sa zamerať pri kúpe. Veríme, že sme vás inšpirovali a všetky nadobudnuté poznatky využijete. Určite popremýšľajte nad kúpou sietí proti hmyzu, oplatí sa to z viacerých hľadísk a vy budete radi, že sa tak rozhodli.

Tak čo, idete do toho aj vy? Ak áno, určite popremýšľajte nad voľbou spoločnosti FOA, ktorá vyrába produkty tej najvyššej kvality. Okrem sietí proti hmyzu u nich nájdete aj látkové rolety, rolety deň a noc alebo vertikálne alebo zvislé žalúzie.

You may also like