Home svet v roku 2020 Slovensko bude v roku 2020 hostiť Európske zimné firemné hry

Slovensko bude v roku 2020 hostiť Európske zimné firemné hry

by spravca_2020.sk

Agentúra ELCOP a týždenník Trend organizujú na Slovensku každoročne Slovenské firemné hry. Okrem športových zápolení sú tieto hry aj o združovaní a podpore neformálnych vzťahov medzi firmami. Zúčastňujú sa ich prevažne malé a stredné firmy, ktoré na hry vysielajú ľubovoľný počet športovcov. V roku 2020 sa však okrem Slovenských firemných hier budú na Slovensku konať aj tie Európske.

Slovensko v kandidatúre zvíťazilo nad Estónskom

O tom, že sa u nás budú konať Európske zimné firemné hry v roku 2020, rozhodlo valné zhromaždenie Európskej federácie firemného športu. Slovensko má v tejto federácii svoje zastúpenie už od roku 2014. O kandidátoch na hry v roku 2020 sa rozhodovalo na 21. Letných Európskych firemných hrách v belgickom Gente v roku 2017. Okrem Slovenska kandidovalo tiež Estónsko. V hlasovaní sme však s prehľadom zvíťazili, keďže Slovensko dostalo až 111 hlasov z celkového počtu 120. Zimné Európske firemné hry tak bude hostiť mesto Štrbské Pleso a Vysoké Tatry.

Agentúra ELCOP, ktorá organizuje Slovenské firemné hry, už prevzala aj vlajku Európskej federácie zimného športu, ktorá bola prevezená na Slovensko. Tá sa u nás zdrží až do ukončenia hier pod Tatrami v roku 2020.

Slovenské firemné hry majú dlhoročnú tradíciu

Slovenské firemné hry sa u nás tešia veľkej popularite. Sú nielen o športe, ale tiež o solidarite, čestnej hre, a v neposlednom rade o dobrej zábave. Organizujú sa už od roku 1997. Minulý rok teda oslávili svoju dvadsiatku a práve pri tejto príležitosti dostali aj darček v podobe úspešnej kandidatúry Slovenska na zorganizovanie Európskych športových hier 2020.

Firemné hry sa u nás pravidelne konajú v zime, aj v lete. Záštitu nad nimi prevzali známi slovenskí športovci ako Ivan Jakeš, Danka Barteková, Jozef Golonka, Peter Sagan, či Peter Bondra. Každý rok je táto akcia mimoriadne úspešná a vydarená. Určite rovnako úspešne dopadnú aj Európske firemné hry v roku 2020 v Tatrách.

You may also like