Home Zdravie Urgentná a onkologická starostlivosť v novej Nemocnici Bory

Urgentná a onkologická starostlivosť v novej Nemocnici Bory

by spravca_2020.sk
Urgentná a onkologická starostlivosť v novej Nemocnici Bory

Nová Nemocnica Bory chystá veľkolepé otvorenie a už v týchto dňoch je zrejmé, že pôjde o pokrokovú a nadštandardnú nemocnicu. Pacientov potešia nielen jednolôžkové, komfortné izby, ale tiež starostlivosť na špičkovej úrovni. Nemocnica bude poskytovať starostlivosť pre všetkých so zdravotným poistením.

Nemocnica Bory – 6 nosných oddelení

Nemocnica Bory je pripravená poskytovať širokú škálu zdravotníckej starostlivosti. Jej jednotlivé oddelenia budú prepojené a pripravené liečiť celú paletu ochorení. Medzi hlavné špecializácie Nemocnie Bory patria: neurorádiológia a endovaskulárna liečba, gynekológia, interná medicína, traumatológia, ortopédia a intenzívna starostlivosť. Zo všetkých oddelení Nemocnice Bory musíme vypichnúť urgentný príjem a dôležitá je tiež onkologická starostlivosť. Urgentnému príjmu a onkológii sa budeme venovať bližšie v nasledujúcich riadkoch. V prípade, že chcete využiť možnosť stať sa prvými pacientmi Nemocnice Bory, registrujte sa už dnes. Predregistrácia vám prinesie veľa benefitov a ako prví budete informovaní o všetkých novinkách v Nemocnici Bory.

Onkologické oddelenie Nemocnice Bory

Onkologická starostlivosť je časovo a psychicky náročná. Nemocnica Bory je založená na princípe, ktorý poskytuje pacientom s onkologickými ochoreniami liečbu v príjemnom prostredí.

Komplexná liečba onkologických pacientov

Onkologické oddelenie Nemocnice Bory je pripravené na komplexnú liečbu onkologických pacientov. Pacienti budú liečení všetkými štandardnými spôsobmi ako sú chirurgické zákroky, chemoterapia a rádioterapia.

Zamerané na diagnostiku onkologických pacientov

Onkologická starostlivosť je prvotne spojená s diagnostikou, ktorá umožní zahájiť v čo najkratšom čase adekvátnu liečbu. Nemocnica Bory disponuje prelomovým CT laserovým simulátorom. Presne cielená rádioterapia je vďaka CT simulátoru cestou k úplnému vyliečeniu. Prístroje PET/CT a SPECT-CT odhalia aj začínajúce metastázy, zlomeniny alebo zápaly. Biograph Vision 450 zistí ranné štádia rakoviny. Okrem spomenutých diagnostických prístrojov je v Nemocnici Bory k dispozícii prelomová technológia liečby CyberKnife a lineárny urýchľovač Elekta Harmony.

Urgentný príjem Nemocnice Bory

Urgentné príjmy ako ich poznáte z amerických filmov sa stávajú skutočnosťou aj na Slovensku. Urgentný príjem v Nemocnici Bory bude riešený formu triážneho systému, ktorý vo viacerých bodoch určí prioritu ošetrení. Tento systém znižuje čakacie doby na ošetrenie na minimum a optimalizuje chod urgentného príjmu. Oddelenie urgentného príjmu je priamo prepojené s ostatnými oddeleniami v Nemocnici Bory, a to hlavne s RTG, CT a MR sekciami. Súčasťou urgentného príjmu sú 2 sály pripravené pre pacientov so zlyhávaním životných funkcií, izolačné boxy a 10 vyšetrovní. Dôležité je tiež prepracované monitorovacie zázemie a možnosť previesť pacienta na iné oddelenia nemocnice behom pár sekúnd. Urgentný príjem je výťahom spojený s heliportom nachádzajúcim sa na streche nemocnice.

 

 

You may also like