Home Zaujímavosti Užite si leto naplno vďaka paddleboardingu

Užite si leto naplno vďaka paddleboardingu

by spravca_2020.sk
Užite si leto naplno vďaka paddleboardingu

Vysoké teploty nás lákajú k vode. Nečinne ležať niekoľko hodín na brehu je nudné a ležanie navyše neprináša telu také uvoľnenie či relax ako aktívne strávený odpočinok. Preto by ste mali naplno využiť všetky možnosti vodných športov, počas ktorých sa opálite, vyformujete si postavu a zabavíte sa spolu s celou rodinou. Hitom toho leta sa stáva paddleboarding.

Zoznámte sa s paddleboardingom

Paddleboarding je vodný šport, ktorý vznikol koncom 60. rokov minulého storočia na Havajských ostrovoch. Ide vlastne o obdobu obľúbeného surfingu. Jazdiť na paddleboarde zvládne aj menej zdatný športovec a vďaka cenovej dostupnosti tohto športového náradia si môže jazdenie po vodnej hladine užiť každý z vás. Princíp jazdy je naozaj jednoduchý. Stačí sa postaviť na špeciálne upravený surf, nájsť rovnováhu a pomocou pádla sa premiestňovať rôznymi smermi. Pri jazdení môžete stáť alebo sedieť v závislosti od toho, ako sa vám lepšie udržuje stabilita na paddleboarde.

Vyberte si paddleboard podľa materiálu

Na jazdenie sa využívajú rôzne typy paddleboardu. Klasické náradie je vyrobené z polykarbonátu a umožňuje lepšie ovládanie, doska je stabilnejšia, protišmykovo upravená, a preto je tento typ paddleboardu vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Nafukovací paddleboard sa dá zaobstarať za veľmi priaznivé ceny a ničím nezaostáva za pevnou doskou. Napriek tomu, že ide o nafukovací variant, nemusíte sa báť poškodenia. Nafukovací paddleboard je pevný, odolný a nerobí mu problém ani rozvírenejšia vodná hladina. Kliknite na stránky e-shopu inSPORTline a vyberte si niektorý z paddleboardov renomovaných značiek. Ak neviete, či je paddleboarding pre vás tou pravou aktivitou, skúste si ho požičať a celkom iste tomuto športu naplno prepadnete.

Perfektný relax i formovanie postavy

Je zrejmé, že paddleboard je stelesnením relaxu. Spojenie vodnej plochy, nádherného počasia a prirodzeného pohybu vám zlepší náladu, prečistí myšlienky a pomôže nájsť psychickú pohodu. Okrem toho je paddleboarding jedinečným spôsobom k dopracovaniu sa ku krásnej postave. Pri snahe o udržanie stability musíte do pohybu zapájať celé telo. Tým pádom sa vám zlepší držanie tela, vyformujú sa lýtkové svaly, svaly na zadku a všetky partie hornej časti tela. Mnohí ľudia, ktorí prepadli paddleboardingu, sa zbavili bolestí kĺbov a predovšetkým chrbtice. A to už stojí za to, aby ste sa s paddleboardom skamarátili aj vy.

 

 

 

 

You may also like