Home svet v roku 2020 Viete, čo je cyklovozík a na čo slúži?

Viete, čo je cyklovozík a na čo slúži?

by spravca_2020.sk
Viete, čo je cyklovozík a na čo slúži?

Detské kočiare poznajú všetci rodičia. Dokonca majú prehľad o ich cene, funkciách, možnostiach nastavenia. Detské cyklovozíky poznajú len rodičia, ktorí sú aktívnymi cyklistami. Bez tejto pomôcky si nevedia svoj život predstaviť. Cyklovozíky sa totiž prioritne využívajú na bicyklovanie, a to dokonca s bábätkami. Vozík za bicykel však nie je len o bicyklovaní.

Cyklovozík je špeciálny vozík pre deti

Detské cyklovozíky sú špeciálne prídavné zariadenia. V skratke môžeme povedať, že ide o vozíky, ktoré sa pomocou západky pripájajú k zadnému kolesu bicykla. Toto jednoduché vysvetlenie nie je úplne presné, pretože cyklovozík je možné využiť i na iné účely. Ide o pomôcku, ktorá by nemala chýbať vo výbave každého športovo založeného človeka s malými deťmi.

Pre koho sú cyklovozíky určené

Cyklovozíky sú presne ako športové kočiare určené na prevážanie malých detí od narodenia do približne 6 rokov. Nosnosť najdrahších modelov je až 45 kg, takže vo vozíku odveziete i väčšie deti. Najmenšie deti, novorodenci, sú v cyklovozíku v bezpečí vďaka špeciálnej detskej vložke tzv. miminkovníku. Pre väčšie deti sú určené bočné opierky a opierka hlavy držiace dieťa v stabilnej polohe. Samozrejme, že na úplne maličké deti do jedného roku by ste mali brať ohľad vo výbere terénu.

Na čo všetko slúži cyklovozík

Cyklistika

Detské cyklovozíky sú predovšetkým prídavné zariadenie za bicykel. Inštalujú sa na zadné koleso. Vozíky sú skonštruované tak, že pri prevrátení bicykla zostane vozík v stabilnej polohe. Zároveň je cyklovozík odpružený a vo vnútri má celý systém pásov, ktoré chránia dieťa pred vypadnutím.

Behanie, korčuľovanie

K cyklovozíku dokúpte joggingový set a premení sa na kočiar, s ktorým sa pohodlne behá a dokonca korčuľuje. Ak chcete využívať vozík na tieto účely, vyberte si čo najľahší model. Pri behaní pocítite každý kilogram navyše.

Prechádzky, turistika

Keďže je vozík náhradou za kočiar, používa sa tiež na bežné vychádzky po asfalte alebo na túru do mierne náročného terénu. Pre výstupy odporúčame vozík zameniť za detský turistický nosič.

Bežkovanie

Posledná športová aktivita, na ktorú je možné cyklovozík využiť, je bežkovanie. Set na lyžovanie obsahuje popruh na pás, teleskopické tyče a lyžiny. Kolieska na vozíku vymeníte za lyžiny a nič vám nebráni užívať si bežkovanie naplno.

 

 

 

You may also like