Home Zaujímavosti 7 divných zákonov, ktoré platia vo svete

7 divných zákonov, ktoré platia vo svete

by spravca_2020.sk

Svet je naozaj zvláštne miesto. A to najmä vďaka nám, ľuďom. Dokážeme vymyslieť skutočné bizarnosti. A mnohé z nich dokonca uzákoniť! Ak cestujete po svete, s niektorými z nasledujúcich zákonov ste sa už možno stretli. Toto sú tie najbizarnejšie, ktoré ale v rôznych krajinách skutočne platia.

  1. Švajčiarsko

Rušenie nočného pokoja berú vo Švajčiarsku skutočne vážne. A to až tak, že po 22. hodine je tu zakázané splachovať toaletu. Toaletu, samozrejme, použiť môžete. No spláchnuť ju je zakázané! Platí to v prípade, že nežijete samy. Vaše spláchnutie totiž môže rušiť spánok spolubývajúcich.

  1. Poľsko

Určite poznáte rozkošného Medvedíka Pú z rozprávky Winnie The Pooh. Tak tento macko je v školách poľského mesta Tuszyn absolútne tabu. Deti nesmú mať batohy, školské potreby, ale ani oblečenie s vyobrazením Macka Pú. Prečo? Je vraj pre deti absolútne nevhodný, pretože nenosí nohavice. Zároveň je tu považovaný za akéhosi hermafrodita, keďže nemá zobrazené genitálie. Skúsme sa však zamyslieť aj nad inými rozprávkovými postavičkami. Čo taký Káčer Donald? Ani on nenosí nohavice a v meste zakázaný nie je! Naozaj nezmyselný zákon.

  1. Nemecko

Kým na Slovensku pokojne môžete svoje dieťa pomenovať Afrodita alebo Rómeo, v Nemecku to také jednoduché nie je. Pomenovanie dieťaťa má prísne pravidlá, ktoré sú dokonca zakotvené v akejsi „knihe krstných mien“. Platí napríklad to, že meno musí jasne vyjadrovať pohlavie dieťaťa.

  1. Dánsko

Ešte ďalej zašli, čo sa týka krstných mien, Dáni. Tí majú nachystaný dokonca zoznam krstných mien, ktoré môžu novopečení rodičia pre svoje dieťa použiť.  Je v ňom 7000 mien.

  1. Florida

Ako vznikol tento zákon je skutočne nepochopiteľné. No predstavte si, že vydaté ženy na Floride majú zákaz venovať sa parašutizmu v nedeľu. Porušenie môže viesť nielen k pokute, ale dokonca aj k trestu odňatia slobody. Prečo? Skutočne by nás zaujímalo, načo je občanom Floridy takýto zákon?!

  1. Taliansko

Možno sa chystáte dovolenkovať v Taliansku. Pripravte sa teda na to, že tu môžete dostať pokutu za naozaj nezvyčajnú vec. A to stavanie hradov z piesku na pláži! Áno, aj voľné chvíle na pláži sa dajú pokaziť zákonom…

  1. Kambodža

Aj tento zákon je trošku bizarný. Ak však prihliadneme na históriu Kambodže, je možno tak trochu pochopiteľný. O čo teda ide? V krajine sú zakázané hračkárske vodné pištole. Vláda sa totiž obáva, že by mohli spôsobiť nepokoje, pretože niektoré vyzerajú ako skutočné.

To však ani zďaleka nie je všetko. Napríklad vo Veľkej Británii nemôžete umrieť v parlamente, v Samoe nesmiete zabudnúť na narodeniny manželky a v Portugalsku je zákonom zakázané močiť v oceáne. Ktorý zákon je najbizarnejší podľa vás?

 

 

You may also like